Nakupte alespoň za 800 Kč a dopravu máte zadarmo! Nakupte alespoň za 800 Kč a dopravu máte zadarmo!

10 důvodů, proč konzumovat více medu

O medu a jeho pozitivních účincích je známých množství obecných pravd a faktů. Připravili jsme si pro vás souhrn deseti, na které byste měli myslet nejvíce.


1.  Obsahuje množství antioxidantů

Kvalitní med obsahuje hodně důležitých antioxidantů. Patří sem organické kyseliny a fenolové sloučeniny, například flavonoidy. Právě kombinace těchto látek dodává medu antioxidační sílu. Antioxidanty se spojují se sníženým rizikem infarktu, mrtvice a některých druhů rakoviny. Přispívají i zdraví našich očí. prečo? Mimo přírodního cukru a antioxidantů obsahuje med i další výživné látky. I v malé porci zlatavé pochoutky najdete přes 30 různých druhů minerálů, včetně všech hlavních jako jsou fosfor, vápník, draslík a hořčík. Samozřejmě se nedá předpokládat, že všechny tyto složky získáte díky medu. Ale jako doplněk je určitě vhodný.

2. Zlepšuje hladinu „hodného“ cholesterolu v krvi

Vysoká hladina LDL cholesterolu je silným rizikovým faktorem pro srdeční choroby. Tento typ cholesterolu hraje hlavní roli při ateroskleróze nebo při hromadění tuku v tepnách, co může vést až k infarktu či mrtvici. Celkově by se dalo říci, že med ovlivňuje „zlý“ LDL cholesterol, triglyceridy, záněty a zároveň zvyšuje „hodný“ HDL cholesterol. 1. Obsahuje množství antioxidantů

3. Nahrazuje klasické sladkosti

Pozitivní účinky sladkého produktu včel jsou zcela rozhodně nezpochybnitelné. Pokud právě nemáte možnost konzumovat med v jeho klasické podobě a rádi byste si ho dopřáli každý den, i když nejste doma? Vhodnou alternativou mohou být přírodní tyčinky BEEZ v BIO kvalitě. Obsahují ovesné vločky, med, kokosový olej a sušené ovoce. Ocení je malí i velcí a mohou sloužit jako náhrada klasických sladkostí.

4. Posiluje imunitní systém

Má nespočet léčivých vlastností, které přirozeně pomáhají například při bolesti v krku. Jeho antioxidanty a účinné látky zabraňují infekcím způsobených viry, bacily a plísněmi. Podle lékařů a vědců má pohankový med nejvyšší množství antioxidantů a při každodenní konzumaci může být, z dlouhodobého hlediska, prospěšný pro zvýšení imunity. Moderní medicína dokázala jeho účinky při léčbě proleženin, popálenin, kožních problémů a zánětů.

5. Zlepšuje trávící proces

Med se někdy používá i na léčbu zažívacích problémů, jako je například průjem. Je to zároveň silné prebiotikum. Vyživuje hodné bakterie žijící ve střevech, které jsou důležité nejen pro trávení, ale i celkové zdraví.